Başkalarının Stresi Sizi Aşağı Mı Çekiyor? Uzak Kalmanın 5 Sırrı

Çoğu zaman etrafınızdaki insanlar strese girebilir ve siz farkına varmadan kendinizi strese kapılmış halde bulursunuz. Aniden kendinizi stresli ve kontrolden çıkmış hissedebilirsiniz.

Tepki vermek yerine nefes almak için kendinize o anı verin; bu çok faydalı olabilir.

Daha sonra kendinize durumla ilgili birkaç soru sorun. Cevaplarınız bağlama ve kişinin sizin için ne ifade ettiğine bağlı olacaktır:

  • Bu kimin stresi? Gerçekten kime ait?
  • Olanlar konusunda ben de stresli mi yoksa endişeli mi hissetmeliyim?
  • Birisi yüzünden mi stresli hissediyorum yoksa kendi başıma mı stresliyim?
  • Bu katılmam gereken bir şey mi? Eğer öyleyse, hızlı bir yanıt vermem mi gerekiyor yoksa biraz kafamı toparlamam mı gerekiyor?
  • Bu kişinin stres düzeyini ne ölçüde kabul etmek isterim?

Arkadaşlıkları Gözden Geçirme

Bir arkadaşınız stresini üzerinize yüklüyorsa ilişkinin ne kadar tek yönlü olduğunu veya hale geldiğini düşünün.

Onları her gördüğünüzde, sizi üzerken muhtemelen kendilerini çok daha iyi hissedecekler, çünkü birilerinin bölünmez ilgisine sahip olmuşlar.

Ancak kendinizi şöyle düşünürken bulursanız: “Kendimi bitkin hissediyorum. Bu, bu hafta bana ikinci kez yük oluyor”, kendinize şunu sorun: Bu arkadaşlık gerçekten işime yarıyor mu?

Sinirli Akrabalarla Diyalog

Yanlışlıkla düşmüş olabileceğiniz rollerden biri “tamirci” rolüdür.

Ancak büyük ihtimalle stres atma alanı olarak kullanılıyorsunuz. İnsanlar bize stresli şeylerden bahsettiklerinde biz de tavsiye vermek istiyoruz ve bunda bir sorun yok. Ancak sıklıkla olan şey, size iki hafta sonra aynı sorunu sunmalarıdır.

Şöyle diyebilirsiniz: “Bunun hakkında konuştuk ve ben X, Y ve Z’yi önerdim. Bunu yaptın mı?” Ve şöyle diyebilirler: ‘Hayır, yapmadım’ ve sonra size tüm hikayeyi yeniden anlatabilirler.

Sinirli, Sorunlu Yöneticilerle Uğraşmak

İş yerinde mücadele edilmesi gereken bir hiyerarşi vardır.

Patronunuz çok stresliyse, onun daha az stresli olmasına yardımcı olacak şeyler yapmak aslında iş tanımınızın bir parçası olabilir. haksız muameleye maruz kaldığınızı düşünüyorsanız işyerinde şikayetinizi dile getirebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx