Tron Kurucusu Justin Sun’dan Bu Altcoin’e Dev Yatırım

Kripto para dünyasında altcoin Tron’un CEO’su olarak bildiğimiz Justin Sun, son zamanlarda balina özelliğini öne çıkarıyor. Özellikle yapmış olduğu kripto para hareketleriyle dikkat çekiyor. Her hareket kripto para dünyasında ses getiriyor. Şimdi yine böyle bir hareketlilik var. Detaylarına bakalım.

Justin Sun ile ilişkili adresten altcoin hareketi

Bu önemli gelişmeyi X sayfasından Arkham bildirdi. Buna göre geçtiğimiz saatlerde Justin Sun altcoin hareketiyle dikkat çekiyor. Buna göre Justin Sun ile ilişkili önemli bir adres tarafından 110 milyon dolar değerinde önemli bir wstETH yatırımı yapıldı. Bu fonların PrismaFi havuzlarına enjekte edilmesi, merkezi olmayan finans ekosisteminde önemli bir hamleye işaret ediyor. Diğer taraftan rakamsal olarak büyüklük de dikkat çekiyor.

Altcoin hamlesi sadece bununla sınırlı değil. Buna göre 0x9FC olarak tanımlanan bu adres yalnızca önemli miktarda para yatırmakla kalmadı. Aynı zamanda bir stablecoin olan 60 milyon doların üzerinde mkUSD bastı. Bu, PrismaFi ekosistemine güçlü bir güvenoyu verildiğini gösteriyor.

Arzın önemli bir kısmına da sahiplik söz konusu

Kriptokoin.com olarak baktığımızda karşımızda başka bir ilginç durum daha ortaya çıkıyor. Arzın önemli bir kısmına sahiplik var. Bu durum Justin Sun’ı yine balina haline getiriyor. Şu anda 0x9FC adresi, PrismaFi platformuna yatırılan toplam wstETH’in %60’ından fazlasını elinde tutuyor. Bu varlık yoğunluğu, Justin Sun ve ilişkili kuruluşların DeFi alanında sahip olabileceği etkiyi gösteriyor. Ayrıca potansiyel önemi vurgulayarak, bu gelişmeyi Bitcoin ve altcoin topluluğu için yoğun bir ilgi konusu haline getiriyor.

Bitcoin ve altcoin topluluğu Justin Sun’ın altcoin hareketlerini yakından takip ettiği için gelişme dikkat çekiyor. Diğer taraftan TRON kurucusunun daha önceden de benzer hamleler yaptığını belirtelim. Sektörel bazda Justin SUN ve şirketinin önemli yatırımları var. Ayrıca yeri geldikçe de altcoin projelerine yatırımları dikkat çekiyor.

Tron kurucusunun karlılığı dikkat çekiyor

Bitcoin ve altcoin dünyasında Justin Sun ve grubunun önemli ölçüde karlar ettiği geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Buna göre şirket üçüncü çeyrekte 98 milyon dolarlık bir gelire ulaştığını açıklamıştı. Sektörel bazda baktığımızda Justin Sun yatırımlarının karşılığını alıyor.

Justin Sun konuyla ilgili olarak BTC ve altcoin sektörünün zorlu bir kış ayı geçirdiğine işaret etmişti. Ünlü CEO bu zorluğun artık geride kaldığına dair düşüncelerini de beyan etmişti. Geldiğimiz aşamanın artık yeni bir boğa sezonuna işaret ettiğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx