Gazze’deki hastane saldırısında can kaybı güncellendi: 471 kişi öldü

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırısında ölenlerin sayısını 471 olarak güncelledi.

AA’nın aktardığına göre, Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İşgalci İsrail’in El-Ehli Baptist Hastanesinde gerçekleştirdiği en büyük ve en şiddetli katliamda 471 kişi şehit oldu” denildi. Açıklamada, hastane saldırısında 28’i ağır, 342 kişinin yaralandığını belirtildi.

‘SAĞLIK SİSTEMİ İÇİN CİDDİ BİR TEHDİT’

Açıklamada, “Hastaneleri hedef alma aşamasına gelen, El-Ehli Baptist Hastanesinde katliam gerçekleştirmeye cüret eden İsrail, sağlık sistemi için ciddi bir tehdittir” denildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, saldırının ardından dün yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu 500 kişinin öldüğünü belirtmişti.

BM’DEN ‘ACİL ATEŞKES’ ÇAĞRISI

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak, insanların çektiği korkunç acının azaltılması için ‘Orta Doğu’da acil insani ateşkes’ çağrısı yaptı. Pekin’e ziyarette bulunan Guterres, tüm bölgenin kaderi ve insanların hayatının tehlikede olduğu uyarısında bulundu. Genel Sekreter, “Orta Doğu’da insanların çektiği korkunç acının azaltılması için acil insani ateşkes çağrısında bulunuyorum” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx