CANLI Son dakika… AFAD duyurdu! Tokat’ta 5.6 büyüklüğünde korkutan deprem

AFAD’ın verilerine göre; Tokat’ın Suluray ilçesinde saat 18.11’de yerin 5.99 kilometre altında 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

CANLI

18:31 18 Nisan 2024

BAKAN YERLİKAYA: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

içişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” dedi.

18:30 18 Nisan 2024

‘MÜSTAKİL BİR DEPREM OLABİLİR’

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, “Öncelikle bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. O bölgenin deprem tehdidini tartışmıştık. Bu Kuzey Anadolu fayında değil yan kollarda 6-6.5’a kadar deprem oluşturabileceğini 7’ye çıkmayacağını söylemiştim. Daha önceki 9 kilometre civarındaydı. 5 kilometreye yakın olması, binaya göre değişir ama bazı binalarda hissedilebilir. ” ifadelerini kullandı.

Şükrü Ersoy ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Türkiye bir kere deprem ülkesi bunu kabul etmemiz gerekiyor. O yüzden depreme karşı dirençli şehirler geliştirmemiz gerekiyor. Harita üzerindeki bilgileri konuşarak olursam bu anakol üzerinde olmadığı için 7 üzerinde bir deprem beklemem. 5.6 müstakil bir deprem olabilir ama daha büyük bir depreme de yol açabilir. Bunun bir kesintisi yok.

18:31 18 Nisan 2024

AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde, saat 18.11’de, 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.

18:30 18 Nisan 2024

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

AFAD’dan alınan bilgiye göre, saat 18.11’de merkez üssü Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 5,9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sarsıntı, çevre illerde de hissedildi.

Canlı Anlatım Özeti

  • BAKAN YERLİKAYA: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ
  • ‘MÜSTAKİL BİR DEPREM OLABİLİR’
  • AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA
  • ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx