Bjelica ile yüz yüze görüşme! Abdullah Avcı’da geri sayım

Trabzonspor’da Nenad Bjelica’nın yerine Abdullah Avcı’nın teknik direktörlük görevine getirilmesi için geri sayıma geçildi.Bordo-mavili yönetim, Adana Demirspor yenilgisinden sonra ülkesi Hırvatistan’a giden Bjelica ile yolları ayırma kararı almıştı. Karadeniz ekibiyle 2024’e kadar sözleşmesi bulunan ve yıllık 1,6 milyon euro kazanan Bjelica, yönetimle yüz yüze görüşecek.

Hırvat teknik adamla yapılacak görüşmeyi Asbaşkan Zeyyat Kafkas gerçekleştirecek. Bordo-mavili yönetim avukatlar aracılığıyla Nenad Bjelica’ya 1,5 milyon euro tazminat ödemeyi önermişti. Bu teklifi henüz kabul etmeyen Bjelica’nın yönetimle yapacağı görüşmeden sonra kararını bildireceği ifade edildi. Tarafların tazminat şartlarında uzlaşması durumunda ayrılık resmen duyurulacak. Karadeniz ekibinde Bjelica ile ayrılığın resmiyete dökülmesinin ardından yeni teknik direktör olması beklenen Abdullah Avcı ile masaya oturulacak. Taraftarların da geri dönmesini istediği, takımın son şampiyon hocasıyla Başkan Ertuğrul Doğan arasında yapılan sözlü anlaşma bu görüşmenin ardından resmiyet kazanacak. Abdullah Avcı’nın bordo-mavili takıma dönmek için istekli olduğu ve kısa süre içinde resmi imzayı atacağı ifade edildi.

YERLİ HOCA MESAJI

Trabzonsporlu Futbol Adamları Derneği (TSFAD), bordo-mavili yönetime yerli teknik adam tavsiyesinde bulundu. Yapılan açıklamada Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın kendi bünyelerinden yetişen yerli teknik adamlarla başarılı oldukları belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray’a baktığımızda kendi bünyesinden yetişen teknik adamları takımlarının başına getirmiştir. Beşiktaş Sergen Yalçın’la, Galatasaray Okan Buruk’la şampiyonluk yaşamış, Fenerbahçe’nin İsmail Kartal’a güvenerek bugün yaşattıkları ortadadır. Tüm bu gerçeklerden yola çıktığımızda 1100 antrenörün var olduğu Trabzon’da, Trabzonspor takımının başına mutlaka yerlinin yerlisini getirmenin doğru olacağını belirtmek isteriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx