YouTube, kullanıcılarını reklama boğmaya hazırlanıyor! 

YouTube Shorts, ilk olarak 2020 yılının Eylül ayında TikTok’a rakip olarak karşımıza çıktı. Ardından da geniş kitlelerce kullanılmaya başlandı ve son zamanlarda büyük başarılar elde etti. Fakat şimdi ortaya çıkan bilgilere göre Google, YouTube Shorts başarısının ardından videolara reklam ekleyecek. Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

YouTube, beğeni düğmesinin çalışma şeklini yeniledi

YouTube Shorts başarısı, reklamları da beraberinde getirdi!

TikTok’a rakip olarak piyasaya sürülen YouTube Shorts kullanımı son bir yıl içerisinde dört kat arttı. Google, son zamanlarda günlük toplam olarak 30 milyardan fazla görüntülenme almaya başlayan YouTube Shorts’a reklam ekleyecek.

Bir Google yetkilisi YouTube Shorts videolarına reklam getirmenin henüz ilk aşamalarında oldukları halde geri bildirimlerin iyi sonuç verdiğini söyledi. YouTube’un kısa videolarda yakaladığı başarının ve reklamlarda aldığı geri dönüşlerden sonra daha iyi bir ivme kazanacağı tahmin ediliyor.

Google CEO’su Sundar Pichai konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ürünlerle her zaman yaptığımız gibi, önce harika bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya odaklanıyoruz ve zaman içinde para kazanmayı oluşturmaya çalışacağız.”

Sundar Pichai, YouTube TV abonelik hizmetinin de önemli bir başarı elde etmeye başladığını belirtti. Kullanıcıların YouTube TV’de günlük olarak toplam 700 milyon saatten fazla içerik tükettiği açıkladı. Pichai, bu büyümenin ardından kullanıcıların yorum yapması ve içerik paylaşması için telefonlara da entegre edilecek yeni özellikler sunacaklarını söyledi.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google’ın YouTube Shorts videolarına reklam ekleme kararını nasıl karşılıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.