YÖK’e ‘yeşil’ logo

Daha çevreci, daha temiz, daha yeşil bir Türkiye hedefine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Çevre Haftası ve Dünya Çevre Günü’ne özel olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) logosu kuruluşundan bu yana ilk kez değiştirilerek tüm sosyal medya mecralarında yeşil renkte kullanıldı.

SOSYAL MEDYADA YEŞİL RENK
YÖK logosunun kırmızıdan yeşile dönüşünü twitter hesabından duyuran Özvar şu paylaşımı yaptı: Daha çevreci, daha temiz, daha yeşil bir Türkiye hedefine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Çevre Haftası ve Dünya Çevre Günü’ne özel YÖK logosunu kuruluşundan bu yana ilk kez değiştirerek tüm sosyal medya mecralarında yeşil renkte kullanıyoruz.

YÖK tarafından yayımlanan basın bülteninde de Başkan Erol Özvar’ın “Türkiye Çevre Haftası’nın ve Dünya Çevre Günü’nün başta üniversitelerimizde, öğrencilerimizde olmak üzere tüm ülkemizde ve dünyada çevre sorunları konusunda daha bilinçli daha duyarlı hareket edilmesine vesile olmasını diliyorum” ​ifadesi yer aldı.

Gençlere seslenen Özvar, “Sevgili Gençler, ormanlarımıza, denizlerimize, doğamıza ve çevremize hep birlikte daha fazla özen göstermeliyiz. Bu konuda tüm üniversitelerimizde yapılacak çalışmaların, gerçekleştirilecek etkinliklerin destekçisi olmaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum” dedi.

Bu kapsamda üniversitelerin sıfır atık üreterek doğayla uyumlu ve yeşil dokunun hâkim olduğu projeleri hayata geçirmesini ve kendi temiz enerjisini kendisi üretecek kampüsler oluşturmasını değerli bulduğunu kaydeden Özvar, “Üniversitelerimizi gelecek nesillere yaşanabilir, yeşil bir dünya bırakmak için tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde hareket etmeye ve daha çok gayret göstermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.