Xiaomi Black Shark 5S serisinin özellikleri belirli oldu

2018’de tanıttığı Black Shark oyuncu telefonu ile ses getiren Xiaomi, bir yıl sonra ise Black Shark 2’yi satışa çıkarmıştı.

Şirket, geçtiğimiz yıllarda ise Black Shark 3, Black Shark 4 ve Black Shark 5 oyuncu telefonları serisini tanıtarak yine dikkatleri üzerine çekmişti.

Çinli şirket, artık de Black Shark 5 serisine iki yeni model daha ekleyecek. Xiaomi, yakında serinin yeni modelleri Black Shark 5S ve 5S Pro’yu piyasaya sürecek.

Telefonlar şimdi resmi olarak tanıtılmasa da teknik ayrıntıları aşikâr oldu. Gelin yeni oyuncu telefonlarının özelliklerine göz atalım.

Black Shark 5S ve 5S Pro özellikleri

Black Shark 5S ve 5S Pro, FHD+ çözünürlüğe sahip 6.67 inç OLED ekranlar ile gelecek. Belirtilenlere nazaran bu ekranlar, 144Hz yenileme suratı sunacak.

Qualcomm’un yeni amiral gemisi Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak yeni telefonlar, 120W süratli şarj takviyesine sahip 4.790 mAh’lık bir batarya, SSD+UFS depolama, stereo hoparlörler ve manyetik oyun tetik tuşları ile kutudan çıkacak.

Ayrıca 5S modelinde 64 MP, 5S Pro’da ise 108MP’lik bir ana kamera sensörü yer alacak.

Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Black Shark 5S serisi hakkında tüm ayrıntılar önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.