Turkcell Küresel Bilgi, Techno Camp ile Teknoloji Mühendisleri yetiştiriyor

“Çalışan ve müşterilerine en düzgün dijital tecrübesi yaşatma” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Turkcell Küresel Bilgi’nin düzenlediği Techno Camp 2022 programı başladı. Program kapsamında 2 ay boyunca Teknoloji başlığı altında; kurumsal tahliller ve iş zekasından network altyapı teknolojilerine, robotik süreç otomasyonundan (RPA) çevik kültüre, yapay zekadan müşteri tecrübesi teknolojilerine, dijital etikten programlama lisanı Java’ya, Python’a ve Linux’a kadar birçok mevzuda ayrıntılı eğitimler verilecek.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Techno Camp’e 5 bin 213 müracaat yapıldı. Müracaatlar ortasında yapılan değerlendirmeler ile 60 mühendis Techno Camp programında eğitim almaya hak kazandı. Bilişim Teknolojileri ve Teknolojik Operasyonlar olmak üzere 2 farklı küme formunda yapılacak program sonunda başarılı olan iştirakçiler, yetkinliklerine nazaran Turkcell Küresel Bilgi’de Uzman konumlarında mesleklerine istikamet verebilecekler.

Zafer Çavdar: “Yüksek müracaat sayısına erişmemiz, mühendislerle ortak hayallerimizin olduğunu gösteriyor”

Turkcell Küresel Bilgi’nin istihdam konusunda öncü bir kurum olduğunun altını çizen Turkcell Küresel Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, Techno Camp ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Gençlerin teknoloji dünyasında meslek hayallerine ulaşması için gerçekleştirdiğimiz Techno Camp 2022 programımıza bu yıl da 5 bin 213 mühendis başvurusu alarak ağır bir ilgiyle karşılaştık. Yüksek müracaat sayısına erişmemiz, mühendislerle ortak hayallerimizin olduğunu gösteriyor. Dijital ekosistemde istihdama kıymet veren bir şirket olarak, gençlerin bilgi teknolojileri kesiminde daha fazla etkin rol üstlenmesi için çalışıyoruz. Mühendislerimiz program sonunda, şirketimizde teknoloji alanında Uzman durumlarında mesleklerine taraf verebilecekler. Programımıza olan ilgiyi gördükçe, daha çok sayıda Teknoloji Mühendisi/Uzmanı yetiştirmeyi hedefliyoruz. Turkcell Küresel Bilgi olarak gençlerin dala iştiraki için çalışmalarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.