Tarım Bakanı Kirişçi’den Venezuela ziyareti: Maduro ile görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Venezuela’ya ziyarette bulunarak tarımda verimlilik ve işbirliği hususlarında buradaki devlet yetkilileriyle bir ortaya geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ve beraberindeki heyet Venezuela’ya ziyarette bulundu. Venezuela’nın başşehri Karakas’ta devlet yetkilileriyle bir ortaya gelen Bakan Kirişçi, daha sonra helikopterle bölgedeki tarım topraklarıyla ilgili incelemelerde bulundu.

Tarımda verimliliği artırmak ve işbirliği yapmak gayesiyle gerçekleştirilen incelemelerin akabinde iki ülke yetkililerinin iştirakiyle toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda tarım yerlerinin ekimi bahislerinde işbirliği yapılması masaya yatırıldı. Bakan Kirişçi, daha sonra Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro ile de bir ortaya gelerek görüşmelerde bulundu.

FOTOĞRAFLARI PAYLAŞTI

Kirişçi, Venezuela ziyaretine ait yaptığı ziyaret ve incelemelere dair fotoğrafları da kendi toplumsal medya hesabından paylaştı.

Tarım ve Orman Bakanı paylaşımına, “Gerçekleştirdiğimiz toplantı ve görüşmelerin ardından havadan ve karadan teknik incelemelerde bulunduk. Bu ziyaretin, iki ülke ortasındaki ikili iş birliği alakalarını daha da geliştireceğini umut ediyorum” notunu düştü.

DİYARBAKIR ZİYARETİNDE AÇIKLAMIŞTI

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, geçtiğimiz aylarda Diyarbakır’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında ülkede yaşanan buğday derdinin önüne geçebilmek için Venezuela ile işbirliği yaparak bu ülkede buğday ekimi konusunda görüşmelerin devam ettiğini açıklamıştı.

Bu açıklama uzun mühlet kamuoyu gündemini meşgul etmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.