Stablecoin arzı tarihin en dik düşüşüne işaret ediyor!

Kripto para piyasasına dalgalar gönderdikten sonra, Terraform Labs’ın yerel tokeni Terra’nın ( LUNA ) ve onun stabil koini TerraUSD’nin (UST) çöküşü de etkisini bir bütün olarak stabilcoin ekosisteminde hissettirdi.

Stablecoin arzı tarihin en dik düşüşüne işaret ediyor!

Kripto piyasası veri toplama ve analitik platformu CryptoRank tarafından Haziran ayında yayınlanan bir tweet ve tabloya göre, stabilcoinlerin toplam arzı, piyasa tarihinde türünün en büyük düşüşü olan bir önceki aya göre 30 milyar dolar azaldı.

Stabilcoin zamanla tedarik edilir. Kaynak: CryptoRank Platformu

Grafiğe göre, Tether ( USDT ), USD Coin ( USDC ), Binance USD ( BUSD ), DAI, UST, Paxos (PAX) ve diğerleri dahil olmak üzere sabit para arzı Mayıs ayında % 16 düşerek 160 milyar dolara düştü. Toplam arzları sadece bir ay önce 190 milyar dolardı.

Terra çöküşünden sonra yatırımcılar stabilcoinlere olan güvenini kaybetti

Bu büyük düşüş, Terra blok zinciri ağını ve zincirler arası DeFi uygulaması Anchor’u yaratan bir kripto fintech şirketi olan Terraform Labs’ın geniş çapta duyurulan ölümünü takip etti.

Bu arada, Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon ve şirketi şimdi iki kez görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor.

İlk durumda, Twitter’da sadece FatManTerra olarak bilinen ve Terra Araştırma Forumu üyesi olan bir ihbarcı, Do Kwon’a Mirror Protocol (MIR) kullanarak platformun yatırımcılarına karşı dolandırıcılık yapmakla ilgili ayrıntılı suçlamalarda bulundu.

Yakın zaman önce ise, Terraform Labs, “K Şirketi” adlı Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4,8 milyon dolar aklamakla ilgili daha fazla suçlama nedeniyle ateş altına alındı. Bu suçlamalar, FatMan tarafından ülkenin vergi makamlarından alınan bilgilerle kısmen doğrulanan iddialarda da gündeme getirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.