Sıhhat Bakanlığı 2022 yılı 2. devir birinci sefer ve yine atama kurası düzenleyecek

Sıhhat Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile öbür kamu kurum ve kuruluşlarının gereksinimleri için, tıpta uzmanlık mevzuatına nazaran uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı takımlarına birinci kez yahut tekrar yapılacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana nazaran; Sıhhat Bakanlığı, Sıhhat Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci unsuru ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Birtakım Sıhhat Çalışanının Atama Adap ve Temellerine Ait Yönetmelik kararlarına nazaran Sıhhat Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile öteki kamu kurum ve kuruluşlarının gereksinimleri için, tıpta uzmanlık mevzuatına nazaran uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı takımlarına birinci sefer yahut yine yapılacak atama yerleştirme iş ve süreçleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki farklı yerleştirme biçiminde yapılacak olup öbür unvan ve branşlar için yalnızca 2. yerleştirme süreci uygulanacak. 1. yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Aygıt Kurumu için yabancı lisan yeterliliğine sahip ve yüksek lisans yahut doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı işçi alımı’ yapılacak. 2. yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile öbür kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında işçi alımı’ yapılacak.

Müracaatlar, Sıhhat Bakanlığı İdare Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan İşçi Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen müddetler içinde yapılacak. Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.