Resmi açıklama geldi; Volkswagen Amarok için elektrikli versiyon geliyor

İkinci nesli için geri sayımın devam ettiği Volkswagen Amarok için marka içerisinde tam elektrikli versiyon ciddi şekilde masada.

Ford ile gerçekleştirilen ortaklık paralelinde geliştirme süreci devam eden Volkswagen Amarok, yeni nesliyle birlikte çok önemli yenilikleri de beraberinde getirecek. Kısa süre önce “R” versiyonu için olasılıkların doğrudan marka içerisinden gelen mesajlar üzerinden belirdiği model için şimdi de elektrik tarafında ciddi gelişmeler yaşanıyor. Ford’un Amerika pazarında F-150 Lightning üzerinden yaşadığı inanılmaz başarının ışık tuttuğu son gelişmelerde, Amarok için de tam elektrikli versiyonun ciddi şekilde düşünüldüğünü görüyoruz. İçten yanmalı versiyonların yanına eklenecek ciddi bir seçenek olarak gösterilen elektrikli Amarok için ilk açıklamalar markanın üst düzey yetkilisi Lars Krause’den geldi.

“Elektrikli Volkswagen Amarok için çalışıyoruz”

Kısa süre içerisinde tanıtılması beklenen ikinci nesille ilgili beklentilerin farkında olduklarını ifade eden Lars Krause, bu versiyon için ikinci kademe zaman dilimine işaret ediyor. Süreçle ilgili Autocar‘a açıklamalarda bulunan Krause; “Amarok için tamamen elektrikli versiyon ciddi şekilde masada. Şimdilik net bir şey söylemek için erken ama ilk aşamalarda olmasa da ikinci nesil içerisinde bunun olabileceğini düşünüyoruz. Amarok için şarj edilebilir hibrit motor seçeneği üzerinde durmayı tercih etmiyoruz. Bunun yerine tam elektrikli bir versiyonun olasılıklarına bakıyoruz. Altyapı doğrudan Ford ortaklığından geleceği için, doğrusunu söylemek gerekirse bu tarafta değişiklikler yapmamız gerekecek. Bu biraz uğraştırıcı olsa da ciddi bir şekilde elektrikli tam versiyonu hayata geçirmeyi istiyoruz.” ifadelerine yer verdi. Lars Krause tarafından dile getirilen çalışmaların somut adımlarını atılmasıyla birlikte önümüzdeki üç yıl içerisinde elektrikli Amarok’u karşımızda görmemiz işten bile olmayacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.