Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Mehmetçiklere veda

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde de PKK’lılara göz açtırmayan Mehmetçik, hudut güvenliğini muhafazaya devam ediyor.

Devam eden operasyonlarda ise geçtiğimiz gün; 5 Mehmetçik, PKK’lılarla girdikleri çatışma sonucu şehit düştü.

Bu haber tüm Türkiye’nin yüreklerini dağladı. Türkiye şehitlerine ağlarke; Teğmen Abulkadir Güler, Uzman Çavuşlar Bican Kapılay, Hüseyin Cankaya, Onur Doğan ile Kontratlı Er Celal Tekedereli için Şerafettin Elçi Havalimanı’nda merasim düzenlendi.

Merasim, Hulusi Akar’ın iştirakiyle gerçekleşti

Geceyi Çukurca’da geçiren Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile katıldığı merasim, şehit askerlerin öz geçmişlerinin okunması ile başladı.

Şehitlerin naaşlarının helikopterlerden alınarak silah arkadaşlarının omuzlarında askeri uçağa taşınmasının akabinde dua okundu.

Şehitlerin naaşı memleketlerine uğurlandı

Daha sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin iki uçak, şehitlerin naaşlarını son seyahatlerinin yapılacağı memleketlerine götürmek üzere Hakkari’den havalandı.

Şehit Teğmen Güler memleketi Antalya’da, şehit Uzman Çavuş Kapılay Hatay’da, şehit Uzman Çavuş Cankaya Kütahya’da, şehit Uzman Çavuş Doğan Ankara’da ve şehit Kontratlı Er Tekedereli Malatya’da son seyahatlerine uğurlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.