Okan Buruk’un istediği ‘Makine’! Ayrılık resti

Kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçından 2-1 galip ayrılan ve yeni transferlerinden memnun olan Galatasaray’da transfer çalışmaları sürüyor. Sarı-kırmızılı takımda lider bir isim isteyen Okan Buruk’un hedefindeki futbolcu ortaya çıktı. Oyuncunun menajerinden hamle geldi.

OKAN BURUK’TAN TRANSFER AÇIKLAMASI
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçının ardından transfere dair önemli açıklamalarda bulundu. Buruk, “Bize eklenecek oyuncular olabilir. İnşallah güzel, başarılı ve Galatasaray’a yakışır bir takım olacağız” ifadelerini kullandı.

BURUK MİDTSJÖ’YÜ İSTEDİ
Orta sahaya hazır ve direkt katkı sağlayacak bir oyuncu isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, yönetime AZ Alkmaar’dan Fredrik Midtsjö’nün transferini tekrar iletti.

YENİDEN HEDEFTE
Daha önce 28 yaşındaki Norveçli merkez orta saha için AZ Alkmaar’ın kapısını çalan Galatasaray, ‘Satmayacağız’ cevabıyla karşılaşmıştı. Galatasaray, Grillitsch transferinde istediği sonucu alamayınca tekrar Midtsjö’ye yöneldi.

İLK TEKLİF 2.5 MİLYON EURO
Midtsjö’nün Galatasaray’a transferini çok istemesi ve sözleşmesinin bitimine yalnızca 1 sezon kalmış olması sarı kırmızılı yöneticilerin elini güçlendiren bir koz olarak bulunuyor. AZ Alkmaar’a daha önce 2.5 milyon euro teklif eden ve olumlu cevap alamayan Galatasaray, bir kez daha kapıyı çalmaya hazırlanıyor.

MENAJERİNDEN KULÜBE AYRILIK RESTİ
Okan Buruk’un ‘hazır oyuncu’, ‘lider’ ve ‘pasör’ tanımlarına tam uyan Midtsjö için menajeri Niclas Jensen de AZ Alkmaar’a ayrılık presi yapmaya başladı. Oyuncusunun 28 yaşında olduğunu ve iyi bir sözleşme yapmak istediğini belirten Jensen, ayrılığa izin verilmemesi durumunda yeni sözleşme de imzalamayacaklarını ve gelecek yaz serbest olarak ayrılacağı mesajını verdi.

ALKMAAR TAVIR DEĞİŞTİRDİ
‘Kesinlikle satmayacağız’ tavrından vazgeçen AZ Alkmaar, Galatasaray’ın teklifini biraz daha yükseltmeye çalışacak ancak kozlar ellerinde olmadığı için ısrarcı olamayacak.

KAMPA YETİŞTİREK İSTİYOR
Galatasaray’ın Midtsjö için hedefinin ikinci kampa yetiştirmek ve Okan Buruk’u istediği orta sahayla mutlu etmek olduğu da öğrenildi.

TAM BİR MAKİNE
Rosenborg ile profesyonel olan ve 2017 yazında 2.2 milyon euro bonservis bedeliyle AZ Alkmaar’a transfer olan Midtsjö, Norveç milli takım formasını da 11 kez giydi. Midtsjö, AZ Alkmaar formasıyla 194 maça çıkıp 7 gol attı ve 31 asist yaptı. Norveçli yıldız, geçen sezon 41 maçta 6 asist yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.