Mr. Bean oyuncusu Rowan Atkinson: Güldürünün işi gücendirmektir

“Mr. Bean” serisiyle tanınan güldürü oyuncusu ve müellif Rowan Atkinson, ‘iptal kültürü’nü eleştirdi. Atkinson, komedyenlerin özgür bir toplumda ‘kesinlikle her şey’ hakkında latife yapmasına müsaade verilmesi gerektiğini belirtti.

Daily Mail’in aktardığı habere nazaran, komedinin hedefinin “küfür etme potansiyeline sahip olmak” olduğunu söyleyen Atkinson, mizahın birini “gülünç” göstermek için yapıldığını savundu. Rowan Atkinson ayrıyeten, insanların komedyenlerin latife yapmasına müsaade verilen şeyler hakkında kısıtlamalar koyma konusunda dikkatli olmaları gerektiğini düşündüğünü söyledi.

‘ÖZGÜR BİR TOPLUMDA HER ŞEY HAKKINDA LATİFE YAPMANIZA MÜSAADE VERİLMELİDİR’

Irish Times’a konuşan oyuncu, “Bana nazaran güldürünün işi gücendirmek ya da gücendirme potansiyeline sahip olmak. Güldürü bu potansiyelden arındırılamaz, her latifenin bir kurbanı vardır. Toplumda daha aşağı sayılacak olan ve tıpkı vakitte üst çekilmeyi hak eden çok sayıda kendini beğenmiş ve kendinden şad insan var. Düzgün bir özgür toplumda, katiyen her şey hakkında latife yapmanıza müsaade verilmelidir” sözlerini kullandı.

Sosyal medyanın rolünden de bahseden Rowan, platformların öfke uyandırmak emeliyle özgün içeriklerinden latifeler çıkardığını ve teknolojiyi kullanmayı hâlâ öğrendiğimizi söyledi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.