Milletlerarası muahedeler Resmi Gazete’de

7 Ekim 2019’da Belgrad’da imzalanan “Türkiye ile Sırbistan Ortasında Güvenlik İşbirliği Anlaşması“nın onaylanmasına ait karar, Resmi Gazete’de yer aldı.

Anlaşma çerçevesinde taraflar kendi imkanları çerçevesinde, cürüm gelirlerinin aklanması, bilişim alanında cürümler, kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığı dahil olmak üzere hudut aşan örgütlü kabahatler, yasa dışı uyuşturucu üretimi ve kaçakçılığı, insan ticareti, göçmen kaçakçılığı ve yasa dışı göç, silah, mühimmat, patlayıcı, nükleer, biyolojik, kimyasal, radyoaktif hususların ve toksinlerin yasa dışı ticareti, para, pasaport, vize ve öteki her türlü resmi evrakta sahtecilik, organize cürümler, alkol ve tütün mamulleri, akaryakıt ile her türlü gümrüklü eşya kaçakçılığı, uyuşturucu ve psikotrop unsurlar ve bunların imalinde kullanılan orta kimyasallarla çabada denetimli teslimat üzere özel soruşturma usullerinin uygulanması alanlarında cürmü önlemek, bastırmak, mali soruşturmalar ve cürüm soruşturmalarını yürütmek için iş birliğinde bulunacak.

7 Ekim 2019’da Belgrad’da imzalanan “Türkiye ile Sırbistan Ortasında Ortak Devriye Polis Hizmetlerinin Uygulanması Konusunda Mutabakat Zaptı“nın onaylanmasına ait karar, Resmi Gazete’de yer aldı.

Anlaşma ile taraflar, turizmin en üst düzeyde olduğu mevsimde ve büyük etkinlikler yahut ortak iş birliği projeleri vesilesiyle kabul eden tarafın turistik bölgelerinde ve proje alanlarında ortak devriye hizmetlerini uygulamak için kabul eden tarafın yazılı daveti ile gönderen tarafın polis amir ve memurlarının görevlendirilmesi konusunda mutabık kaldı.

10 Aralık 2021’de imzalanan “Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Ortasında Ormancılık Alanında Arazöz Hibesi Yapılmasına Dair Anlaşma“nın yürürlüğe girmesine ait karar Resmi Gazete’de yer aldı.

Anlaşmaya nazaran Türkiye, KKTC’ye ormancılık faaliyetlerinde takviye sağlamak gayesiyle muhtaçlık duyduğu MAN TGM 19-290 marka 2 arazözü fiyatsız temin edecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.