Konutta sonra iş yeri kiraları için de üst hudut talebi

Ankara Ticaret Odası (ATO) İdare Heyeti Lideri Gürsel Baran, yazılı açıklamasında, uygulanmaya başlanacak konut kira artış hududunun ATO üyelerinin iş yerlerini kapsayacak formda genişletilmesini talep etti.

Baran, konut kiralarındaki artışın sonlandırılmasının kamuoyunda olumlu karşılandığına dikkati çekerek, “Kiralar, işletmelerin en değerli maliyet ögelerinden birini oluşturuyor. Kira artışlarındaki sınırlama fiyatlara, hasebiyle da enflasyona yansıyacaktır. Bu nedenle üyelerimizin iş yeri kiralarındaki artışlarda süreksiz müddetle üst hudut konulması talebi enflasyonla gayret açısından değerlendirilmelidir.” sözlerini kullandı.

Mülk sahibi üyelerin kira artışlarının sonlandırılması durumunda badireleri olabileceğini belirten Baran, şunları kaydetti:

“Buradan çıkacak sonuçların tüm ülkeyi etkileyeceği dikkate alındığında, bu fedakarlığın kıymetli bir münasebeti olduğu kabul edilebilir. Dünya ve ülke iktisadının çeşitli zorluklarla test edildiği bu devirde, Anadolu merkezli Ahilik kültürünün yaşama yansıttığı incelikleri koruyup sürdürmeli, mülk sahiplerimizle, kiracılarımızla, çalışanlarımızla birlikte bu süreci dayanışmayla atlatmalıyız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.