Kömürhan Köprüsü’nden geçen vatandaşın övgüsü

Son 20 yılda ülke genelinde yapılan dev projeler hizmete geçiyor.

Doğusundan, batısına her bölgemizde inşa edilen dev yapıtla ülkemiz kalkınmaya ve gelişmeye devam ediyor.

Bu projelerden bir tanesi de Elazığ ve Malatya vilayetlerini birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü.

Malatya ve Elazığ ortasında seyahat yapan bir vatandaş Kömürhan Köprüsü üzerinde seyrederken görüntüsüyle o anları kaydetti.

Yapılan yapıtların rahatlığından vatandaşlar keyifli olurken  bir örnek de bugün Whatsapp çizgimize gelen bir görüntüyle ortaya konuldu.

“Bize konuşma değil hizmet lazım”

Malatya ve Elazığ ortasında ulaşımın evvelden sıkıntı yapıldığını söyleyen vatandaş, “AK Parti hükümeti devrinde Elhamdülillah Recep Tayyip Erdoğan, buraya da bu türlü bir şaheser yaptı. Bu dağları deldi, Malatya ile Elazığ ortasını bağladı. Bazen konuşuyorlar ya algıymış şuymuş, bize ne konuşma lazım ne algı lazım bize bu hizmet lazım. Evvel vatan.” sözlerini kullandı.

Kömürhan Köprüsü

Kömürhan Köprüsü, Elazığ ile Malatya ortasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde üretimi tamamlanarak 2 Ocak 2021’de hizmete açıldı.

Doğu Anadolu’yu Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine bağlayan güzergahtaki köprü 660 metre uzunluğunda ve 2 bin 400 metre çift tüplü Kömürhan Tüneli’yle 16 ilin kavşak noktası pozisyonunda.

Orta açıklığıyla dünyada 4. sırada

İhtişamlı imgesiyle dikkati çeken, imalinde 7 bin ton çeliğin kullanıldığı köprü, ters-y tipi kule olarak planlandı. Köprü, 168,5 metrelik tek pilon ve 380 metrelik orta açıklığıyla dünyada kendi alanında 4. sırada yer alıyor.

Açıldığı günden itibaren milyonlarca aracın geçiş yaptığı köprü, süratli ve inançlı trafik akışıyla değerli turizm ve ticaret merkezlerine ulaşımda kolaylık sunarken, mevcut arayı 1 kilometre kısaltarak yıllık milyonlarca lira ülke iktisadına tasarruf sağladı.

Siz de yayınlanmasını istediğiniz imajları Whatsapp ihbar çizgimize gönderebilirsiniz…

WhatsApp Çizgisi: +90 533 378 20 00


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.