Idrissa Gueye, PSG’den ayrılmak istiyor

Galatasaray’da Domenec Torrent periyodu krizle bitti. Teknik yönetici konusunda Okan Buruk’la anlaşan sarı-kırmızılı idare, evvelki gün İspanyol çalıştırıcı ile kontrat fesih süreçleri için bir ortaya geldi.

Yapılan görüşmelerde Torrent, ayrılık için kendisi ve grubunun 1 yıllık hak edişi olan toplam 2 milyon 149 bin euroyu istedi. Farklı seçenekler sunan sarı-kırmızılı idare, bu teklifi kabul etmedi.

Torrent mahkemeye gidecek

Görüşmeler dün de devam etti. Torrent’in ismine toplantıya avukatı ve menajeri katıldı. İspanyol hocanın bu halinden rahatsız olan sarı-kırmızılı idare, yaklaşık bir aydır vazifesini yerine getirmediğini belirterek haklı fesihle mukaveleyi sonlandırdı. Torrent ve takımı, bu kararı yargıya taşıyacak.

Yeni işveren Okan Buruk olacak

Galatasaray ile 2 yıllık mutabakata imza atan Okan Buruk, dün İstanbul’a geldi. Havalimanında kısa bir açıklama yapan başarılı çalıştırıcı “Çok fazla bir şey konuşamayacağım. Burada olmak hoş. Bu mevzuyla ilgili ilerleyen günlerde daha net konuşuruz. Konuştuğum vakit rahat rahat konuşuruz” ifadelerini kullandı.

Cenk Ergün Idrissa Gueye’yi gündemine aldı

Galatasaray’da orta saha arayışları tüm süratiyle devam ediyor.  İdare, bu alana kıymetli bir ismi getirerek sorunu çözmeyi düşünüyor. Sportif Yönetici Cenk Ergün, gündemine PSG’in 32 yaşındaki yıldızı Idrissa Gueye’yi aldı.

Fransız grubu ile olan kontratı önümüzdeki dönem bitecek olan Senegalli’nin takıma dahil edilmesi için tüm koşullar zorlanacak.

Gueye LGBT formasını reddetti, takıma alınmadı

Geçtiğimiz sezon Fransa Ligue 1 şampiyonu Paris Saint-Germain (PSG), ligin bitimine bir hafta kala Montpellier’ye konuk oldu.

Maça iki grup da homofobiyle uğraş günü için özel hazırlanan gökkuşaklı formayla çıktı.

PSG’nin 32 yaşındaki Senegalli Müslüman futbolcusu Idrissa Gueye ise bu formayı reddetti. Idrissa Gueye, maç takımında da yer almadı.

“Yaptırım uygulanmalı”

Konuyla alakalı LGBT+ Spor Federasyonu Lideri Eric Arassus, açıklamada bulundu.

Arassus, Idrissa Gueye’ye yaptırım uygulanmalı, o eksiksiz bir oyuncu fakat din spora karışmamalı..” ifadelerini kullandı.


Baskılardan usandı, ayrılmak istiyor

Bu açıklamaların akabinde Müslüman oyuncu Fransa’da ağır baskı altında. Yıldız oyuncu şu günlerde baskıdan bir oldukça bıkmış durumda.

Baskılardan usanan Idrissa Gueye, Fransız takımı PSG’den ayrılmak istiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.