Galatasaray’dan dev proje: Florya’daki gayrimenkul satışının geliriyle borç kalmayacak, kulüp artıya geçecek

Dursun Özbek başkanlığındaki Galatasaray yönetimi, Bankalar Birliği anlaşmasından çıkıp Sarı- Kırmızılı kulübü borçsuz hale getirecek proje için yoğun mesai harcıyor.

Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un da tam yetkili olduğu projenin merkezinde Florya’daki Metin Oktay Tesisleri yer alıyor. G.Saray, Mecidiyeköy’deki binayı, “GS Leo Rezidans” adıyla konuta çevirdi ve buradaki 134 dairenin satışından 1.2 milyar TL gelir elde etti.

Sarı-Kırmızılı yönetim Mecidiyeköy’den gelen parayla, Florya’daki arsanın Emlak Konut’a ait 41 dönümlük bölümünü 1 milyar 171 milyon 800 bin TL’ye satın aldı. Böylece G.Saray, Florya’da toplam 62 dönümlük arazinin sahibi oldu.

FLORYA KAZANDIRACAK

Sarı -Kırmızılı kulüp, futbol takımının antrenman ve kamp tesislerinin olacağı Kemerburgaz’a bu sezon sonu taşınacak. Kemerburgaz’da inşaata başlanırken bu ay içinde temel atma töreni düzenlenecek.

G.Saray’ın tesislerinin taşınmasının ardından Sarı-Kırmızılı kulübü ekonomik bağımsızlığa kavuşturacak Florya’daki 4 aşamalı gayrimenkul projesine temmuzda başlanması bekleniyor.

Etaplara bölünecek konut projesi için dünyaca ünlü inşaat firmalarıyla da görüşülüyor. Hasılat veya kat karşılığı bir anlaşma yapılmayacak, böylece Florya’dan elde edilecek tüm gelir Sarı-Kırmızılı kulübün olacak. Gelir beklentisi 10 milyar TL’nin üzerinde. Tüm gelir bloke hesaplarda tutulacak. Hiçbir yönetim, ana parayı harcayamayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir