Fahrettin Koca duyurdu Bilim Kurulu bugün son kez toplandı maske yasağı kararını Erdoğan açıklıyor

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Bilim Kurulu’nun en önemli toplantısı” dediği toplantı sona erdi. Toplantıdan çıkan tavsiye kararları sonrası alınan kararları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan açıklıyor… Okullarda, otobüslerde, uçaklarda, kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı…

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu’nun, “en önemli toplantılarından biri” için bugün toplanacağını duyurmuştu. Toplantı Bakan Koca başkanlığında başladı. Toplantı devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonunda saat 15:00’te açıklama yapacağı duyuruldu. Bilim Kurulu kararlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacak olması, maske yasağının kesinlikle kaldırılacağı şeklinde yorumlanmıştı. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

– Dünyanın son iki yılı bu salgının gölgesi halinde geçti. Salgında hayatını kaybeden doktorlarımızı bu mücadelenin sembolleri olarak görüyoruz.

– Sağlık altyapımız ve sağlık çalışanlarımızla dünyada örnek bir mücadele ortaya koyan heyetimizi kutluyorum.

‘Son toplantı’ vurgusu dikkat çekti!
Bakan Koca toplantının başladığını, 16 Temmuz 2020 günü yaptığı “Hazır bir araya gelmişken hemen dağılalım” paylaşımını alıntılayarak sosyal medya hesabından şu cümleyle duyurdu: “Koronavirüs Bilim Kurulunun son toplantısı az önce başladı.” Bakan Koca’nın ‘Koronavirüs Bilim Kurulu’nun son toplantısı’ vurgusu dikkat çekti. Covid-19 Bilim Kurulu’nun bu toplantının ardınan lağvedileceği iddiası gündeme geldi. 

Adıyaman’dan mesaj verdi: Ben artık tokalaşıyorum
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hafta sonu Adıyaman’da maske takmayıp, vatandaşlarla tokalaşması, öğrencilerle yanak yanağa fotoğraf çektirmesi dikkat çekmişti. Bakan Koca, “Bayramı bayram gibi kutlayacağız. Eski günlerimize döneceğiz. Kısıtlamanın daha çok olmadığı döneme inşallah geçiyoruz” demişti. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.