Erdoğan’dan Slovenyalı mevkidaşıyla son dakika açıklamalar: Türk iş adamlarına teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İki NATO müttefiki olarak bilhassa savunma sanayii alanında atacağımız pek çok ortak adım olduğu kanaatindeyim. 

“ORTAKLIĞIMIZ HER ALANDA GÜÇLENECEK”

Türkiye ile Slovenya ortasındaki dostça münasebetler ve işbirliği bölgesel barışa ve istikrara büyük katkı sağlıyor. Dostluk, müttefiklik ve stratejik paydaşlık temelinde gelişen iştirakimizin önümüzdeki devirde Türkiye’nin AB’ye katılması dahil her alanda güçleneceğine inanıyorum. 

Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor ise şunları söyledi:

Samimi bir diyalogla tüm görüş farklılıklarını aşmaya çalışıyoruz. Zira dostluk bunu gerektirir. Ben de hakikaten muktedir olduğum sürece bunu devam ettirmeye çalışacağım. Slovenya halkının büyük çoğunluğu Türkiye’yle olan bağımız ve işbirliğimizi çok olumlu biçimde kıymetlendiriyor. 

TÜRK MÜTEAHHİT ŞİRKETLERİNE TEŞEKKÜR

Ekonomik ve siyasi işbirliğimizin güçlenmesi için çalışmalara devam edeceğiz. Slovenya’da Türk müteahhit şirketlerinin yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Hem vaktinde hem de yüksek standartlarda çalışmalar yapmaktadırlar.

Bu bölge barışı, güvenliği, refahı hak ediyor. Saygıdeğer Cumhurbaşkanı’na bu noktadaki kimi teşebbüslerden de bahsettim ve görüşlerimi paylaştım. Her ikimiz de pek çok bahiste hemfikir olduk. Natürel ki ortada görüş farklılığımız oluyor ancak sonuç olarak saygıdeğer Cumhurbaşkanım dostluğunuz, açıklığınız için bir defa daha teşekkür ederim. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.