Engelli öğretmen ataması için son başvuru günü! Engelli öğretmen ataması ön başvuru nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmenlerin atama işlemlerine yönelik olarak hazırlıklar tamamlandı. İlgili öğretmenlerin atanacakları iller ve okullar belirlendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapacağız.” dedi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ÖN BAŞVURU EKRANI

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 3 bin 500 engelli öğretmen ataması için 2020 ve 2022 EKPSS’den 50 ve üzeri puan alanlar 3-7 Nisan’da başvuru yapabilecek.

Adaylar başvurularını “http://basvurular.meb.gov.tr/bsv3/engellimemurbsv/”” sayfası üzerinden gerçekleştirebilecek.

Tercihler ise 12-15 Nisan’da yapılacak. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru “personel.meb.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

EKPSS’DEN 50 VE ÜZERİ PUAN ALANLAR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapacağız. Başvurular, 3-7 Nisan arasında alınacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

2020 veya 2022’de düzenlenen EKPSS’den 50 ve üzeri puan alan adayların başvuru yapabileceğini açıklayan Özer, “Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak. 8 Mayıs’ta da daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz, 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun.” bilgisini paylaştı. AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir