Dursun Özbek’ten Fatih Terim’e telefon

Galatasaray ‘da başkanlık seçimine 3 haftadan az bir müddet kala, adayların hem yeni teknik yönetici hem de  transfer çalışmaları devam ediyor.

Ertelenen kongre öncesi aday olmayan, fakat 11 Haziran’daki seçim için listesini veren, bir evvelki kongrenin adaylarından Metin Öztürk’ü de listesine alan Dursun Özbek, ekibi yerli bir hocaya emanet etmeyi düşünüyor.

Galatasaray’ın eski liderinin gündemindeki 1 numaralı isim, hiç elbet Fatih Terim. Aralık 2017’de kadronun başına getirdiği, lakin kendi kararıyla yaptırdığı erken seçimi kaybedince yalnızca 1 ay çalışabildiği Terim’le yarım kalan öyküyü tamamlamak isteyen Özbek, değerli bir adım attı.

Gelecek planlarını anlattı

Fatih hocayla telefonda görüşen Dursun Özbek, gelecek planlarını, proje ve gayelerini ayrıntılı bir formda anlattı.

Terim olmazsa rota Okan Buruk’a çevrilecek

Dönem başında Burak Elmas’la ekibi gençleştirme projesine başlayan, fakat ligde ve kupada yaşanan hayal kırıklığının akabinde misyonuna son verilen Fatih Terim, ayrılırken, “Son imzam” sözünü kullanmıştı. 68 yaşındaki çalıştırıcının, Özbek’e vereceği yanıt merakla bekleniyor. Dursun Özbek’in, Fatih Terim’le muahede sağlayamaması halinde rotayı Okan Buruk’a çevireceği öğrenildi.

Buruk da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Artık Galatasaray için hazırım” iletisini yollamıştı. Ayrıyeten Özbek idaresindeki birçok ismin Okan Buruk tercihine daha sıcak yaklaştığı da gelen haberler ortasında.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.