CHP’li Seyit Torun’dan Bakan Kurum’a ‘tezgah’ karşılığı: ‘Kurmak size, bozmak bize yakışır’

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun; Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un “İstanbul emin ellerde değil” kelamlarına karşılık yaptığı açıklama karşısında Kurum’un verdiği cevaba reaksiyon gösterdi.

Torun, dün; Bakan Kurum’un “İstanbul emin ellerde değil” açıklamasına şu karşılığı vermişti:

“Hayırdır sayın bakan, belediyeden yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi? İmar rantlarını aktardığınız şahıslar paraya mı sıkıştı? KPSS sorularına bile sahip çıkamayanların emin ellerden kelam etmesi utanılacak bir durumdur. İstanbul halkı yüzde 54 oyla Ekrem İmamoğlu’nu şehr-i emin seçmiştir. Çok hevesliyseniz İstanbul’a aday olur, eski başbakanınız üzere uzunluğunuzun ölçüsünü alırsınız.”

“TEZGAH KURMAK SİZE, BOZMAK BİZE YAKIŞIR!”

Kurum ise toplumsal medya hesabında; “Sayın Torun yeniden konuşmuş. Ruhsal durumları şu. Ajanslara milyonlar aktar, belediyecilikte kelamım ona markalar oluştur, sıra eser üretmeye gelince o düzmece markalar elinde kalsın, balonlar patlasın. Dön, biz bu tezgahı bozunca da ezberlere sarıl. Güzel işler Seyit Torun!” demişti.

Torun, bugün Kurum’un toplumsal medya paylaşımını alıntılayıp, şu açıklamayı yaptı:

“Bizim işlerimiz iyidir Sn. Bakan! Fakat belediyelerde rantı kesilen iktidarınızın işleri kesat, onu uygun biliyoruz. Tüm baskılara karşın belediyelerimize mahzur olamıyorsunuz, memnuniyet arttıkça kıskanıyorsunuz. Derdiniz bu! Unutmayın: Tezgah kurmak size, bozmak bize yakışır!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.