CHP Milletvekili Tekin: Millet İttifakı’nın adayı CHP’li olmalı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı canlı yayında, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı konusunda çarpıcı tabirler kullandı.

“CHP KİMLİKLİ OLMALI”

Cumhurbaşkanı adayının kim olabileceğine yönelik görüş belirten Tekin, “Benim ferdî fikrim, bu partinin mutfağında yetişmiş bir insan olarak söylüyorum; kesinlikle CHP kimliği ile olması gerekiyor. Zira CHP baştan itibaren hakikaten çok önemli özveride bulundu. Hem bu işin kurucu partisi olarak ve bu kadar çabayı sarf eden bir siyasi partinin başkanı ya da önderin tanım edeceği bir isim olmalı diye düşünüyorum” dedi.

“ADAYIN GEÇ AÇIKLANMASI DOĞRUDUR”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklamamasının bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı yarattığı sorularına karşılık veren Tekin, şöyle konuştu:

“Benim şahsî fikrim, avantaj değil. Bir tarafta devletin tüm imkanlarını, imkanlarını kullanacak bir yapı var. Bir tarafta da muhalefet kendi imkanlarıyla bu süreci götürmeye çalışacak. 40 gün-50 gün bunlar kabul edilebilir, lakin 8-9 ay kampanyaya hiçbir siyasi partinin gücünün yeteceğini zannetmiyorum. İktidar partisinin ya da Cumhur İttifakı’nın doğal olarak muhalefeti sıkıştırması siyasi olarak mümkün olabilir ancak benim şahsî fikrim adaylığın erken açıklanmaması gerektiği tarafında.”

KAVUNCU’NUN KELAMLARI KIZDIRMIŞTI

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın adaylığına ise yeşil ışık yakmıştı.

Kavuncu’nun bu açıklamasını ‘nezaketsizlik’ olarak tanımlayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “CHP kimliğini taşıyan birisini tanım etmeye hakkı yok. Onu lakin CHP Genel Lideri tanım edebilir.” diyerek ittifak ortaklarına sert çıkmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.