Bahçeli’nin hedefinde yine Millet İttifakı var

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

“BİZ KADİR, KIYMET, VEFA BİLİRİZ ANCAK İHANET, İFTİRA BİLMEYİZ”

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde…

“Değerli milletvekilleri, değerli basın mensupları haftalık meclis grup toplantımızda sizlerle paylaşmayı arz ettiğim düşüncelerime geçmeden önce hepinizi selamlıyorum. Bugünkü toplantımızı takip eden aziz vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu ay içinde tutulan oruçların, edilen duaların kabul olmasını niyaz ediyorum. Ramazan kalp temizliği için bir fırsat, günahlardan arınmak için manevi bir tahsisattır.

İnsan esas itibariyle efalinden sorumludur, yani fiil ve eylemlerimizle hakikat yolunda, Allah yolunda, dengeli, tutarlı, adam gibi bit hayatı iliklerimize kadar yaşamaya müstehak oluruz. Kadir gecesinin nimetleriyle müşerref olabilmeyi Rabbimden diliyoruz. Türk İslam aleminin Kadir gecesini tebrik ediyorum. Ayrıca bu gecenin nice manevi ikrama kapı aralamasını gönülden niyaz ediyorum.

Biz kader biliriz, kanaat biliriz, kıymet biliriz, vefa biliriz. Ancak ihanet, iftira, icbar, ihtiras bilmeyiz. Niye diye soran varsa cevabını vereyim; biz Türk sevdalısı MHP’yiz.

MHP ve Cumhur İttifakı milletimizin bekası için önemli bir görevle karşı karşıyadır. Maruz kaldığımız tehditler, küresel senaryoların bölgemizde gösterime sokulan sahnesinden başka bir şey değildir. Milli çıkarlarımızı sömürge hesaplarına, egemen güçlerin inisiyatiflerine teslim etmek isteyenler faal haldedir.

Terörizm büyük ve bereketli toprakları sömürmenin, parçalamanın, sınırları değiştirmenin bugünkü bahanesidir.

Hiçbir kuşatmaya eyvallah etmedik, hiçbir saldırıya boyun eğmedik. Hamdolsun bugün de eğilmiyoruz, bilinsin ki bundan sonra da yalnızca rükuda eğiliriz.

Dün işgalciler deniz süpürülmüştü, bugün ise teröristler bulundukları her yerde gömülmektedir. Türk milleti terörün belini kıracaktır, teröristler döktükleri şehit kanlarında çırpına çırpına boğulacaklardır.Bu meselenin başka yolu, seçeceği yoktur. Türkiye’ye silah çekenler, pusu kuranlar, sınır güvenliğimizi ihlal edenler, insanımıza ve topraklarımıza musallat olanlar doğduklarına bin pişman olacakları gibi bedelini de çok ağır şekilde ödeyeceklerdir. Milli mücadele zaferle pekişerek vatan düşmandan temizlenmiş, 29 Ekim 1923’te cumhuriyet ilan edilmişti. Cumhuriyetin yüzüncü yıl dönümünde bu defa da düşman imalatı olan terör belası, bölücülük illeti Türk milletinin makus talihi olmaktan kesinlikle çıkarılacak.”

PENÇE-KİLİT OPERASYONU

“Milli egemenliğe dayanan demokratik yönetimlerin dış müdahalelerle tasfiyesi, terör örgütlerinin kanlı suikastlarıyla köşeye sıkıştırılması artık hayaldir. Bilhassa Türkiye geri dönülemez bir yoldadır. Askerimizin dilinden düşmeyen ‘Kızıl Elma’ya kadar varız’ sözü bugün tekrar ete kemiğe bürünmüştür. Türk Milleti terörün belini kıracaktır. Teröristler şehit kanlarında çırpına çırpına boğulacaktır. Bu meselenin bir başka yolu yoktur. Pusu kuranlar, sınır güvenliğimizi ihlal edenler, insanımıza ve topraklarımıza musallat olanlar bedelini çok acıklı, ağır şekilde ödeyeceklerdir.”

“Terör örgütleri kırsal alanlardan sökülüp atılmaktadır. Hainler nerede barınıyorsa, meşru hedef orasıdır, hepsinin sonu gelmiştir. Bölücü terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki bazı alanlarda varlığını hala sürdürmesi üzerine 17 Nisan 2022’de Pençe Kilit Harekatı başlatılmıştır. Terör barınakları yerle bir edilmiş, 50’yi aşkın terörist etkisiz hale getirilmiştir. Komşu devletlerimizin sınırlarına saygılı, meşru müdafaa hakkı çerçevesinde terör örgütlerinin kafasına pençe darbesi indirilmiştir. TSK’mız taktik ve operatif anlamda, önleyici, strateji ustalığıyla destan yazmaktadır. İlki 2018 yılının mart ayında devreye giren Pençe harekatlarının devamı ve tamamlayıcı olan hamle ile terör örgütü komaya sokulmuştur.”

“Etkisiz hale getirilen teröristlerden 8’inin Ermeni, 5’inin Fransız, 7’sinin ABD’li, 3’ünün İngiliz, 2’sinin de Alman olduğu anlaşılmıştır.”

“Başta terörist Kalkan olmak üzere, terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzakta değildir. Bir babayiğidimiz, aslan parçamız, hainleri ümitle temenni ediyorum ki, ya leşini yere serecek, ya başlarına çuval geçirerek Türk adaletine teslim edecekler. Şehirlerimizde eylem hazırlığında kim varsa tavsiyem kefenlerini de yanlarında taşımalarıdır. Türk Milleti bu canileri affetmeyecektir.”

MİLLET İTTİFAKI’NI ‘6’LI MASA’ ÜZERİNDEN HEDEF ALDI

“Zillet İttifakı Türk milletinin ekmeğini yese de gavurun kılıcını sallamaktan rahatsızlık duymuyor. Toplanıp toplanıp dağılıyorlar, sahte gülümsemelerle günü kurtardıklarını sanıyorlar.

“Zillet İttifakı yine 6+1 olarak toplandı. İttifak ortakları güçlendirilmiş parlamenter sistem masalıyla avunuyorlar toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Birbirlerine tuzak kurup dedikodu yapıyorlar sonra birbirlerinin gönlünü almaya çalışıyorlar.

KILIÇDAROĞLU’NUN ELEKTRİĞİNİN KESİLMESİ

“Faturayı 3 ay ödemeyen Kılıçdaroğlu’nun elektriği kesilmiştir. Karanlıktan aydınlık ortamına gölge düşürmeye çalışmıştır. Şahsen uyarmıştım, ödemezse elektriğin kesilmesi gerektiğini ifade etmiştim. Hatta insani destek adına il başkanlarımızın kandil göndermesini talimatlandırmıştım. Huylu huyundan vazgeçmiyor. Önemli olan sesi duyurmaktı, bir hafta sonra faturayı ödeyeceğim diyerek istismar çarkını döndürmekle uğraşıyor. Bazı siyasi odaklar da faturayı ödemek için kuyruğa giriyor. Alın birini vurun ötekine.

GARO PAYLAN’IN ERMENİ ‘SOYKIRIMI’ KANUN TEKLİFİ

“TBMM’de HDP’li müptezel tarafından sunulan kanun teklifinde sözde Ermeni soykırımının tanınması istenmiş, anında iade edilmiştir. TBMM çatısı altında diasporanın ajanı bulunmaktadır. Böylesi bir zelilin TBMM’de yer alması hepimiz adına zuldür. Bu kokuşmuş vekilin kimden cesaret aldığı, kimlerle dayanışma içinde olduğu ortadadır. Kanun teklifi olarak hazırlanması, Türkiye’yi tahrik etmek için kurgulanmıştır. Herkesi uyarıyorum, TBMM, gayrimüslim azınlıkların meydan okuma yeri değildir. Gözümüzün içine baka baka Türk milletine soykırımcı diyenlerin barınacağı bir mekan asla değildir.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.