Bahçeli’den ‘NATO’ çıkışı: ‘Türkiye’nin ayrılığı gündeme gelmelidir’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan satırlar şu formda…

“Türkiye ne vakit atağa geçse, ne vakit bölgesel ve global problemlerde öne çıkıp sivrilse gecikmeksizin diplomatik, ekonomik operasyonlar birbirini izlemektedir.”

“Milletimizin refahından rahatsızlık duyan Türkiye düşmanları dört bir koldan harekete geçmektedir. Ekonomik geleceğimiz maalesef yaylım ateşine tutulmuştur. Hükümet önlem üstüne önlem almaktadır. Mevzu, ekonomik beka bahsidir. MHP, hükümetimizin alacağı her kararın destekçisidir. Bir elin nesi varsa Cumhur İttifakı’nın iradesi vardır, şer odaklarının alayını birden karşılamaya kudretimiz yetecektir. Türkiye sevdamızdan ödün vermeyeceğiz.”

BAHÇELİ’YE NAZARAN ARTIRIMLARIN SORUMLUSU ‘MİHRAKLAR’

“Fiyat artışlarının geri planında Türkiye’den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır.”

“Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle aksi düşen artışların bir müddet sonra normalleşeceğine, hazmedebilir ve makul düzeylerde istikrar kazanacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımızın kesesine dokunan, mutfağına dinamit koyan, şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü ardını incelemek zorundayız.”

“Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve açıkça meydandadır. FETÖ, bu kumpasın tam ortasında bulunan bir maşadır. FETÖ’cüler, sıcak para çeteleri, adapsız sermaye kümeleri bunların yerli uzantıları, global tefeciler, ekonomik tetikçiler, emperyalizme istekli casusluk yapan kokuşmuşlar Türkiye’nin ekonomik olarak köşeye sıkışmasına, milletimizin hayat pahalılığı içine gömülmesi gayesiyle faaliyet içindedir.”

“KİRALARDAKİ KONTROLSÜZ YÜKSELİŞE SESSİZ KALAMAYIZ”

“Kiralardaki kontrolsüz yükselişe sessiz kalamayız. Kiralarda ahlaki olmayan artışların sebebi nedir? Haksız kar peşine düşen fırsatçıların elbette yakasından tutmalıyız, bedelini ödetmeliyiz. Kira artışları ile konut fiyatlarındaki vahim artışları sonlandırmak mecburiyetindeyiz. Kontrolleri sıkılaştırarak, cebini dolduranları cümle aleme rezil etmeliyiz.”

“Vatandaşlarımızı mağdur haline getiren, zincir marketlerde peynirden yumurtaya, etten süte kadar fiyat etiketlerinin kabarmasına yol açan kimler varsa hatalıdır, sahnelenen kirli oyunun modülüdür.”

YENİDEN KILIÇDAROĞLU’NU MAKSAT ALDI

“Türk milleti uydurma demokratlara aldanmayacak, aldırmayacaktır. Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün dolu yılların olduğu CHP’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur. Milletimizin ve devletimizin yanında sapasağlam yerimizi alacağız. Tasarlanmış kahramanlıklara karnımız toktur. Gaz yağı yokken haşhaş yağı kullanılan yıllar aklımızdan çıkmamıştır. Biz tarihten dersimizi aldık. Sabırla, sebatla, metanetle, dayanışmayla, bir ve beraberce zorlukları aşacağız. Hengame ve kutuplaşmadan beslenen firavunları Allah’ın müsaadesiyle mahcup edeceğiz. 2023 birebir vakitte istikbal amaçlarımızın ileriye taşınmasını sağlayacak tarihi bir eşiktir.”

AKŞENER’E ABDÜLHAMİD REAKSİYONU

“Son günlerde Sultan 2. Abdülhamid Han ile ilgili, aklı ve ahlakıyla imparatorluğu ayakta tutan hünkarımızı istibdat ile bir ananlar ulusal tarihimize yabancıların gözü ile bakan sefillerdir. Abdülhamid’i kim sevmiyorsa onlara dikkat edeceğiz. Abdülhamid’i kimler sevmiyorsa, tedavi edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara dikkat edeceğiz zira onlar Batı’nın içimize yuvalanmış tesir casuslarıdır. Osmanlı İmparatorluğu’nda tahta çıkan hiçbir padişah, asla ve kat’a kendi çıkarını devletinin ve milletinin çıkarı üzerine görmemiştir. 1900’lü yılların başında sahnelenen kahpe oyunların günümüzdeki mültezimleridir.”

“Madem tarihi bilmezler gerçeğe neden kara çalarlar. Gafiller tarihimizden ne istiyorlar?”

“Abdülhamid’i sevmeyenler bizim de sevmediklerimizdir. Ermeni çetecileri, siyonistler, sömürgeciler, casuslar, Türk ve İslâm düşmanları Abdülhamid’i sevmez. Erdoğan bugünün Abdülhamid’i üzere görülüyorsa bizce bir sorun yoktur, hatta bununla gurur duyarız.”

“ATATÜRK ANKARA İSE ABDÜLHAMİD HAN İSTANBUL’DUR”

“Biz ecdadımıza lisan uzattırmayız, tarihimize laf ettirmeyiz, devşirmelere akıllarını başlarına devşirmelerini tavsiye ederiz. Sudan sebeplerle karşı karşıya getiren kanı bozukları asla affetmeyiz. Osmanlı İmparatorluğu bizimdir, Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, Atatürk bizimdir, Abdülhamid Han da bizimdir. Atatürk Ankara ise Abdülhamid Han İstanbul’dur. İkisini birbirinden ayırmak ne mümkün. Dedelerimize hakaret edenler zillettedir. Atatürk’ü seven Abdülhamid’i de sever. Birisini başkasından üstün tutan bataktadır. Geçmişte yaşamış her kim varsa hislerimizle değil, bugünün ölçüleriyle değil kendi vakitlerinin koşullarıyla değerlendirmeliyiz. Saygıdeğer büyüklerimizi, büyük ceddimizi anıyorum, Rabbim her birisinden razı olsun diyorum.”

“İKİNCİ KANDİL DAĞI İSVEÇ’TİR”

“NATO Genel Sekreteri Finlandiya ile İsveç’in üyeliklerinin bir an evvel sürece koyulmasını istemiştir. ABD Lideri Biden bu iki ülkeyle temas halindedir. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine başvurusu ve Türkiye’nin haklı itirazları tüm boyutları ile tartışılmaktadır. İsveç ve Finlandiya’nın bölücü terör örgütü ile yakın ve dostça irtibatları saklanamaz seviyededir.

Türkiye’nin İsveç Finlandiya’nın NATO üyeliğine isabetli çekinceleri şimdi muhatapları tarafından dikkate alınmamıştır. Laf kalabalığı var, sonuç yoktur.

İsveç PKK’nın önde gelen silah tedarikçileri ortasındadır. PKK’lı teröristler İsveç menşeili silahları Türkiye’ye doğrultmuşlardır. Hala sokaklarında teröristleri gezdiren bu devletlere nasıl anlayış göstereceğiz?”

“TÜRKİYE’NİN NATO’DAN AYRILIĞI BİLE GÜNDEME GELMELİDİR”

“Alsınlar İsveç ve Finlandiya’yı zirve tepe kullansınlar. Kendi kararımızı tayin edecek kadar merdiz. Türkiye’nin NATO’dan ayrılığı bile gündeme gelmelidir.”

DETAYLAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.