Babalar en çok ‘hatırlanmak’ istiyor

Areda Survey, ‘Babalar Günü’ için bir araştırma yaptı. Buna nazaran babalar, en çok hatırlanmak istiyor. İkram olarak da çoklukla tesbih tercih ediyor.

Areda Survey, bu pazar gerçekleşecek olan Babalar Günü için bir araştırma yaptı. Bin 100 şahısla gerçekleştirdiği araştırmada bu defa iştirakçilere Babalar Günü’nü sordu ve babaların kendisine alınmasını en çok istediği ikramları belirledi.

“Babalar Günü’nde ikram olarak ne istersiniz?” sorusuna, iştirakçilerin yüzde 30,8’i hatırlanmak karşılığı verirken, yüzde 26,1’i ailemle dolu dolu bir gün geçirmek, yüzde 12,3’ü tesbih, yüzde 9,8i2 kravat cevabını verdi.

Babaların almak istedikleri başka armağanlar ve oranları ise şu biçimde: Yüzde 6,9 el emeğiyle hazırlanan bir ikram, yüzde 6,5 kıyafet, yüzde 3,5 grup forması, yüzde 1,9 baba koltuğu, yüzde 0,8 teknolojik alet, yüzde 0,6 parfüm, yüzde 0,3 saat, yüzde 0,2 yemeğe çıkarılmak, yüzde 0,1 cüzdan ve kalem.

Ayrıca araştırmada, her 3 erkekten birinin de eşinin ya da çocuklarının aldığı ikramın parasını kendisinin ödediği belirlendi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.