“Antidepresan Kullanan Kızla Evlenilmez” Diyen Erkeğin Beyin Yakan Açıklamasına Gelen Kapak Gibi Yanıtlar

Günlük yaşamın stresi, ilişkiler ve geçmiş travmalar nedeniyle zaman zaman kendimizi çözümsüz hissedebiliyoruz. Böyle durumlarda yardım almak ya da psikiyatrinin verdiği ilaçları kullanmak en doğru yöntem gibi geliyor olabilir. Ancak Twitter’da bir erkek antidepresanlarla ilgili yaptığı paylaşıma tepki çekti. Paylaşımında ‘Antidepresan kullanan kızla evlenilmez’, diyen erkeğe kullanıcılardan birbirinden komik yorumlar geldi.

Stres, depresyon ve kaygı nedeniyle bazen kendimizi kötü hissedebiliyoruz. Psikolojimiz alt üst olduğunda ise fiziksel enerjimiz pek de yerinde olmuyor.

Günlük hayatımızı etkileyen böyle durumlar yaşadığımızda psikolojik destek almak ve gerekli durumlarda uzman önerisi ile ilaç kullanmak ayıp değil. Ancak halk arasında psikolojik yardım alan ya da antidepresan kullanan kişilere karşı ön yargılı bir bakış açısı var.

Şimdiye kadar antidepresan kullanan kişilere farklı isimlendirmeler yapıldığını duyduk ancak bu kadarını biz de ilk defa görüyoruz.

Twitter’da bir erkek “Antidepresan kullanan veya geçmişte kullanmış bir kızla evlenilmez” paylaşımı yaparak görenleri dumur etti.

Bu yorum her ne kadar hepimizi şaşırtsa da kullanıcılardan komik yanıtlar gelmeye başladı. Bir kadın “Benim kahvaltı” diyerek aşağıdaki görseli paylaştı.

Başka bir erkek ise “Asıl antidepresan kullanmayan kızla olmaz kardeşim” yazdı.

Efsane Kısmetse Olur repliği “Ay ne olur peşimden koş Emre” yeniden hortladı.

Antidepresan kullanmayan kız deyince akla gelen:

Dipçik gibi psikoloji olan kız:

?

Shrek’teki efsane karakter kırdı geçirdi.

Bunu antidepresansız asla yapamayacaklar el kaldırsın?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir