Altılı Masa’ya katılma talebi kabul edilmemişti! Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, BTP lideri Hüseyin Baş ile görüşecek

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçime az bir zaman kala diğer siyasi partilerin kapısını çalmaya devam ediyor.

BAŞ’I ZİYARET EDECEK

Kılıçdaroğlu bu kapsamda, 17 Mart Cuma günü Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş ile görüşme yapılacak. Saat 15.00’da başlayacak olan görüşme Ankara’daki BTP Genel Merkezi’nde gerçekleşecek. Ziyarette iki lider de seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

ALTILI MASA’YA KATILMA TALEBİ REDDEDİLMİŞTİ

Hüseyin Baş daha önce Altılı İttifak arasında yer almak istemiş, Meral Akşener’le görüşmüştü. Baş toplantının ardından “Ben sayın genel başkanımız Meral Akşener ablama diyeyim, bize o konfor alanını açmış oldu. Biz zaten iade-i ziyareti bekliyorduk. Ara ara iletişim kanalları üzerinden görüşüyorduk. Bize ilk refleksi gösteren parti lideri olmuş oldu. Bu konuda müteşekkiriz.” demişti.

Akşener’in 6’lı Masa’ya önerdiği talep ise kabul edilmemişti. Alınan bu kararın ardından BTP lideri Hüseyin Baş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 6’lı Masa’ya seslenerek, “Gençleri iyi tanıyın, kafalarına bir şey koyduklarında yaparlar. Biz yine de iktidarın seçimi kazanamaması için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir