Al Pacino ve Robert De Niro başrollü ‘Heat’e devam sineması geliyor

Al Pacino ve Robert De Niro’yu birinci defa tıpkı sinemada bir ortaya getiren 1995 imali “Heat” (Büyük Hesaplaşma) sinemasının devamı çekilecek. Sineması yöneten Michael Mann, muharrir Meg Gardiner ile birlikte sinemanın devamı olarak yazdığı roman ‘Heat 2: A Novel’ı da sinemaya uyarlamaya karar verdiğini duyurdu.

Beyazperde’nin aktardığı habere nazaran, Empire Magazine’e konuşan Michael Mann, kitabı katiyetle sinema yapmayı planladığını ve sinemanın ‘görkemli’ olacağını açıkladı. Mann, “Tamamen sinema olması planlanıyor… Mütevazı bir sinema mi? Hayır. Çok değerli bir dizi mi? Hayır. Bu büyük bir sinema olacak” dedi.

‘BÜYÜK VE TEZLİ BİR DEVAM SİNEMASI OLACAK’

Mann, bu kararı “Heat”in öteki sinemalarının tersine tanınan kültürde kıymetli bir yer edindiği için aldığını belirterek, “Kendimi bütün dünyanın bu sinemaya aşina olduğu konusunda kandırabilirim, lakin sinemanın 20 yıldır konut görüntülerindeki değerini denetim ettiğinizde bu gerçek. Beşerler hala izliyor, hala onun hakkında konuşuyor. Bu bir marka. ‘Heat’, bir bakıma bir cihan. Ve bu muhakkak çok büyük ve savlı bir devam sinemasını haklı çıkarıyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz haftalarda Tribeca Sinema Şenliği’nde özel bir “Heat” gösterimi gerçekleşti. Sinemanın başrol oyuncuları Al Pacino ile Robert De Niro gösterimin akabinde söyleşiye katıldı. Al Pacino, kitabın sinemaya uyarlanması durumunda gençliğini Timothee Chalamet’nin canlandırmasını istediğini belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.