Akşener’den Sedat Bucak’a sürpriz ziyaret… Yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, seçimler yaklaşırken Güneydoğu tiplerine tartı verdi. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin önde gelen aşiretlerinden Bucak aşireti önderi eski DYP Milletvekili Sedat Edip Bucak’ı ziyaret etti.

Şanlıurfa’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, coşkulu kalabalık tarafından oluşturulan yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde Siverek ilçesine geldi.

Akşener, burada bölgenin önde gelen aşiretlerinden olan ve uzun yıllar DYP’de milletvekilliği yapan Bucak aşireti başkanı Sedat Edip Bucak’ı ziyaret etti. Görüşmede YETERLİ partinin kurmayları da yer aldı.

2023 seçimleri için geri sayım başlarken Güneydoğu çeşitlerine tartı veren Meral Akşener’in Bucak aşiretine yaptığı sürpriz ziyaret sonrasında taraflar bir açıklamada bulunmadı. Siyasi kulislerde ziyaretin büyük kıymet taşıdığı ve Bucak aşiretinin önümüzdeki süreçte UYGUN partiye takviye verebileceği ileri sürüldü.

Sedat Bucak’a yapılan ziyaretin akabinde GÜZEL Parti Genel Merkezinden ani bir istifa haberi geldi. Parti Genel Merkezinde danışmanlık misyonunda bulunan Mahmut Cevheri’nin partisiyle yollarını ayırdığı öğrenildi.

Cevheri, “8 ay evvel vazife aldığım DÜZGÜN Partiden bugün itibariyle fikir ayrılığı nedeniyle istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

Daha evvel de ÂLÂ parti kurucuları ortasında yer alan eski Devlet Bakanı Necmettin Cevheri’nin oğlu eski Adana Milletvekili Cevher Cevheri de GÜZEL Partiden istifa etmişti.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.