27’nci İstanbul Tiyatro Festivali perdeyi Café Müller ile açacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Entek, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenecek 27’nci İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim -25 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanıyor. Işıl Kasapoğlu küratörlüğünde düzenlenecek festival, Pina Bausch’un dans tiyatrosu Café Müller ile açılacak.

Dansı, 20. yüzyılda devrimci bir yaklaşımla yeniden tanımlayan ve dans tiyatrosunun yeni bir tür olarak kabul görmesini sağlayan Pina Bausch’un dans tiyatrosu Café Müller, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal’ın güncel kadrosuyla, Türkiye’de ilk kez sahnelenecek.

Pina Bausch, topluluğu Tanztheater Wuppertal ile 1998’de ‘Cam Temizleyicisi’ ve 2000’de Masurca Fogo’yu İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahneledi; ardından 2003 yılında İKSV ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı olan, İstanbul üzerine özel projesi ‘Nefes’i üretti ve sahneledi. Tanztheater Wuppertal, 20 yıl sonra bu kez ‘Café Müller’ ile İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olacak.

25 ve 26 Ekim’de Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek gösterinin biletleri 10 Haziran’da satışa çıkacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir